Ortalık Kızışacak: Samsung’dan ChatGPT’yi Unutturacak Yeni Yapay Zeka Aracı Geliyor!

Son altı yıldaki hızlı gelişimiyle tüm dünyayı alt üst eden yapay zeka endüstrisinde baş oyuncu olmak isteyen firma biri de Güney Koreli teknoloji devi Samung. Ünlü şirket, bu isteği doğrultusunda mevcut yapay zeka araçları ile beraber çalışma kararından vazgeçti ve onlara rakip olabilecek yeni bir program geliştirme yoluna gitti. Detaylar haberde.

Samsung, teknoloji pazarında kendi kendine yetebilmek adına yapay zeka endüstrisine de tam anlamıyla giriş yapma kararı aldı.

Daha öncesinde piyasadaki mevcut programlarla beraber çalışmak isteyen ünlü marka, yeni kararı doğrultusunda ChatGPT ve Bing’e rakip olacak yeni bir yapay zeka aracı projesi başlattı.

Neredeyse tüm kaynaklarını yeni projesine ayıran firma, şimdiden yeni yapay zekasını eğitme yolundaki ilk adımları attı.

Güney Koreli şirket, bir sohbet robotu gibi kullanılacak olan yeni aracı için ChatGPT’nin temelini oluşturan dil modelini benimsedi. Firma, LLM yani Large Language Model (Büyük Dil Modeli) olarak adlandırılan bu modeli eğitmek adına büyük bir insan gücü ve veri kaynağı ayırdı.

Henüz ismini bilmediğimiz yeni yapay zeka aracının Samsung marka akıllı telefonlara, tabletlere ve giyilebilir teknolojilere direkt olarak entegre olması ve bu ürünlerle beraber çalışması bekleniyor.

Öte yandan, firmanın özellikle şirket içerisinde çalışanlarına yasakladığı diğer yapay zeka araçları yerine kendisinin kullanılması da oldukça muhtemel.

Samsung’un yeni yapay zeka birimi tarafından yönetilen ve kendisi için büyük kaynaklar ayırılan projenin ilerleyen aylarda duyurulması bekleniyor. Buna ek olarak, mevcut bilgilerin doğruluk payı yüksek iddialar olduğunu ve şimdilik herhangi bir resmi açıklamanın bulunmadığını da belirtmekte fayda var.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Samsung’un yeni yapay zekası, ChatGPT gibi büyükleri unutturabilir mi? Yorumlarda buluşalım…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir