Antalyaspor’da Nuri Şahin gelişmesi! Ayrılık için ilk açıklama

Trendyol Süper Lig’in 8. haftasında sahasında Galatasaray ile karşılaşan Antalyaspor, sahadan 2-0 mağlup ayrıldı. Antalyaspor’un Galatasaray karşısındaki etkisiz futbolu eleştiri toplamıştı. Bu mağlubiyetin ardından kırmızı-beyazlılarda başkan Sabri Gülel’in istifa kararı aldı. Başkanın istifası sonrası Nuri Şahin’le de ayrılık noktasına gelindiği öne sürüldü. Nuri Şahin’den ayrılık iddiaları sonrası açıklama geldi. İşte ayrıntılar…

ANTALYASPOR’DA BAŞKAN GÖREVİNİ BIRAKTI

DHA’nın haberine göre kırmızı-beyazlı ekibin başkanı Sabri Gülel, yerine göreve geldiği ve dernek başkanlığı da yapan Aziz Çetin ve eski yöneticiler ile olan sorunlar nedeniyle istifa kararı aldı.

Başkan Gülel, Antalyaspor Derneği’nin kendilerini rahat bırakmadığını kaydederek, “İstifa kararı aldığımız doğru. Bugün önce genel kurul kararı alacağız ve akşama doğru da istifamızı sunacağız. Kararımdan dönmem için çok ısrar eden oldu ama ben dönmeyeceğim. Dernek paçamızdan aşağıya çekiyor. Genel kurul kararı aldıktan sonra da aday olmayı düşünmüyorum. Hiç o motivasyonda değilim. Gerçekten çok üzgünüm hem Antalya hem de Antalyaspor için. Antalyaspor bu kadar kendini toplamışken, kendi göbeğini keser hale gelmiş. Umarım bundan sonra hayırlısı olur. Kararımızı da zaten gün içerisinde paylaşarak bir açıklama yapacağız. Hızlıca genel kurula gidilir ve bu ay içerisinde yapılır. Bu seviyeler bizim mücadele edebileceğimiz seviyeler değil” dedi.

NURİ ŞAHİN DE İSTİFA EDEBİLİR!

Ajansspor’da yer alan habere göre başkan Sabri Gülel’in istifa kararını almasının ardından 2 yıldır teknik patronluk yapan Nuri Şahin de ayrılığın eşiğine geldi. Genç teknik adamın, ayrılık kararı aldığı ve sürpriz olmaması halinde resmi istifasını birkaç gün içerisinde vermesi bekleniyor.

Geçtiğimiz sezon sonunda Antalyaspor’dan ayrılma kararı alan Nuri Şahin’in kararını Sabri Gülel değiştirmişti. Genç teknik adamla yaptığı görüşmenin ardından yola devam kararı alınmış, Başakşehir ve Hull City ile adı anılan Nuri Şahin, Antalyaspor’daki görevine devam etmişti.

MİLLİ TAKIMI REDDETTİ

Stefan Kuntz’un ardından A Milli Takım Teknik Direktörlüğü’ne getirilen Vincenzo Montella’nın ekibine girmesi için teklif yapılan Nuri Şahin, bunu kabul etmedi. Konuyla ilgili olarak resmi açıklama da Sabri Gülel’den geldi. Vincenzo Montella’nın yardımcılığı için Türk hoca arayışında ilk sıradaki isim olarak Nuri Şahin’e teklif yapıldığını belirten Gülel, “Nuri Şahin’i federasyona çağırdılar, görüştüler. Bu süreçlerin tamamından haberdarım. Hocam istişare yaparak gitti. Ortak kararımız, hocamızın artık üçüncü yılında bir yardımcı hocalık görevine kabul etmemesi gerektiğiydi. Onun zaten iyi bir hoca olma yolunda çok mesafe katettiği konusunda mutabık kaldık, bu görevi kabul etmedik” diye konuşmuştu.

NURİ ŞAHİN’DEN AYRILIK İDDİALARI SONRASI AÇIKLAMA

Ayrılık iddialarının ardından A Spor’a açıklamalarda bulunan Nuri Şahin, “Gündemimde ayrılık yok. Antalyaspor’daki görevimin başındayım.  Antalyaspor’dan ayrılmayı düşünmüyorum.” ifadelerini kullandı ve görevine devam edeceğini belirtti.

ANTALYASPOR TARİHİNE GEÇTİ

Antalyaspor’da teknik adamlık koltuğunu Ersun Yanal’dan devralan Nuri Şahin, Akdeniz ekibinin tarihinde bir dönemde en uzun süre görev yapan ikinci teknik adam oldu. 735 gündür görev yapan Nuri Şahin’in önünde yer alan tek isim ise bin 696 gün mesai harcayan Mehmet Özdilek…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx