Zırhlı araçtan 100 milyon dolarlık mücevher çalındı

ABD’nin California eyaletinde zırhlı bir araçtan 100 milyon bedelinde mücevher çalındı. Kenti ayağa kaldıran olay sonrası polis seferber oldu.

ABD’nin California eyaletinde hırsızlar, zırhlı araçla fuara gönderilmek üzere yola çıkan 100 milyon dolardan yüksek bedele sahip mücevher çaldı.

San Francisco’nun güneyindeki San Mateo’daki Memleketler arası Mücevher ve Mücevher Fuarı’nın yöneticisi Brandy Swanson, çalınan mücevherlerin epeyce nadir olduğunu ve bedellerinin 100 milyon doları geçtiğini söyledi.

Brink’in güvenlik sözcüsü Dana Callahan, 10 Temmuz’daki şovun akabinde pahalı mücevherlerin kamyonlarından birine yüklendiğini ve Los Angeles yolunda soyulduğunu açıkladı.

’25-30 ÇANTA ÇALINDI’

Swanson, kamyondan 25 ila 30 çanta çalındığını ve soygunun akabinde büyük kayıplar yaşadıklarını tabir etti.

Brink, yaptığı açıklamada çalışan takıların pahasının söylenenden daha az olduğunu öne sürdü. Brink, “Aldığımız bilgilere eserlerin toplam pahası 10 milyon doların altında” dedi. Fuar yöneticisi, “Kolluk kuvvetleriyle çalışıyoruz ve kontratımızın kurallarına uygun olarak müşterilerimize çalınan varlıklarının pahasını tam olarak geri ödeyeceğiz.” tabirlerinde bulundu.

Los Angeles’taki FBI sözcüsü Laura Eimiller, soygunun, kamyonun San Mateo’dan Pasadena Kongre Merkezi’ndeki bir aktifliğe giderken çöl kenti Lancaster’da gerçekleştiğini söyledi.