Ünlü İsim: Bu Altcoin’den Artık Satmayacağım! Çünkü…

XRP Ledger’ın ortak yaratıcısı ve Stellar’ın kurucusu Jed McCaleb, Cuma günü CTC News muhabirleriyle Zoom görüşmesi yaptı. Zoom görüşmesinde son 5 milyon XRP’sini satmayacağını duyurdu. Kalan altcoin varlıklarının ailesi için bir tür güvenlik olacağını açıkladı. İşte detaylar…

McCaleb, altcoin satışı gerçekleştirmiyor

Jed McCaleb, sekiz yıldan biraz daha uzun bir süre önce başlayan ve bitmeyen bir dump’ın etkisiyle kripto para alanında tanınıyordu. Ripple’ın eski CTO’su, şimdi toplam dokuz milyardan sadece beş milyon XRP ile kaldığı için bunun sona erdiğini açıkladı. “Düşünürseniz, hepsini satmam gerçekten aptalca olur. Yani, ya gerçekten token başına 589 dolara giderse? Zengin olabilirim!” ifadelerini kullandı.

Birkaç gün önce, XRPscan cüzdanı 2,77 milyon XRP’ye düştü. Ancak McCaleb 2,8 milyon XRP daha ekledi. Geceleri soğuk terler içinde uyandığını ve elindekilerin hepsini bırakamayacağının farkına vardığını söyledi. Bilmiyorum, belki bu enflasyon, belki gas maliyeti, bilirsiniz, ama içimde bu XRP’nin geri kalanını tutmanın bana ve aileme daha fazla güvenlik sağlayacağına dair bir his var,” dedi.

Ripple ve SEC: Sulh Hakimi, SEC’in avukat-müvekkil gizliliği iddialarını reddetti

Devam eden Ripple v SEC davası için, Sulh Hakimi Sarah Netburn, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) avukat-müvekkil ayrıcalığı iddialarını reddetti. Yargıç, SEC’in resmi William Hinman’ın konuşmasıyla ilgili belgeleri gizlemek için avukat-müvekkil ayrıcalığını bir kez daha tetiklemeye çalıştığı için tüm belgelerin sunulması gerektiğinde ısrar etti. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere yargıç, SEC’in davranışını “ikiyüzlülük” olarak nitelendirdi. Çünkü komisyon, konuşmanın kripto düzenlemesi ile alakasız olduğunu ve Hinman’ın SEC danışmanından yasal tavsiye aldığını iddia etmeye devam etti.

XRP işlem hacmi arttı

Bu sırada, on-chain analiz firması olan Santiment, Cuma gününün son saatlerinde XRP işlem hacmindeki ani artış göz önüne alındığında, kripto varlığının izlenmeye değer olabileceğini söylüyor. Santiment’e göre, XRP ağı haftayı kapatmak için önemli bir anormallik gördü. XRPL için 73 milyonuncu defter, 15 Temmuz’da başarıyla kapatılarak proje için yeni bir başarı elde edildi. Ripple-SEC davasıyla ilgili güncellemeler savunma avukatı James K. Filan, her iki tarafın da Hinman avukat-müvekkil imtiyazı iddialarını tartıştığı Sulh Hakimi Netburn huzurundaki 7 Haziran 2022 tarihli duruşmanın dökümünü paylaştı.