Türkiye’yi Terk Ederek Amerika’ya Yerleşen Ünlü Oyuncu, Aldığı Lüks Aracıyla Ağızları Açık Bıraktı! Bakın Birinci Kelamı Ne Oldu?

Ayrılsak da Beraberiz, Reyting Hamdi ve Çocuklar Duymasın üzere dizilerde rol alan oyuncu Fazilet Baş, Green Card çekilişini kazanarak Amerika Birleşik Devletleri’ne yerleşmişti. Uzun yıllardır Amerika’da yaşayan ünlü oyuncunun son paylaşımı gündem oldu. Yeni isimliği lüks aracı takipçileriyle paylaşan Baş, bakın ne dedi?

“EN TEMEL MUHTAÇLIK KONUT VE ARABA”

Aldığı lüks aracıyla ilgili açıklamalarda bulunan Baş, “Burada otomobil temel bir muhtaçlık, koca bir kıta ve otobüsle bir yere gitmek çok sıkıntı. Hasebiyle burada birinci evvel çözülecek gereksinimlerden biri otomobil. 2. el fiyatları eskiye nazaran burada da biraz artmış” tabirlerini kullandı.

“TÜRKİYE’DE 2 KATINA ÇIKTIĞINI ÖĞRENDİM”

Aldığı son model lüks aracıyla ilgili bahislere değinen Baş, şu tabirleri kullandı:

“ABD’ye taşınmadan evvel, geçtiğimiz kasım ayında Türkiye’de kullandığım yerli marka arabamı 146 bin TL’ye satmıştım, bir kaç ay sonra aracın fiyatının 2 katına çıktığını öğrendim. Burada satın aldığım araç ise 10 bin dolar civarındaydı fiyatları internette. Ben biraz daha uyguna buldum.”

“SÖYLEMEYE UTANIYORUM”

“Burada Alman otomobilleri yedek kesimi kıymetli olduğu çok tercih edilmiyor ancak ben keseme uygun olsun diye 2. ele otomobil aldım. Benim için beni bir yerden bir yere götürmesi değerli olan bana fazla bile ayağımızı yerden kesiyor. Bunları söylemeye utanıyordum lakin sonunda paylaştım. Bundan ötürü umarım fazla linç yemem.”

“TÜRKİYE’DE HİÇ BU TÜRLÜ OTOMOBİLLERE BİNEMEDİM”

“105 bin milde aldım yani 170 bin kilometrede aldım aracı ve fiyatı vergisiyle birlikte toplam 7500 dolar. 2009 model, 13 yaşında full bir Porsche araç fakat çok düzgün bakmışlar. Ben Türkiye’de sattığım arabanın fiyatına burada bu aracı aldım. Türkiye’de lüks otomobillere binemedim, hiç bu türlü lüks bir jeepe binmek üzere bir bahtım olmamıştı. Burada bunu kolay bir halde alabildik.”

ERDEM BAŞ KİMDİR?

Doğum tarihi: 1 Ocak 1978
44 yaşında
Ordu

Erdem Baş, 1978 yılında Ordu’da dünyaya geldi. İlkokul ve ortaokul ile lise tahsilini Ordu ve Trabzon’da tamamladıktan sonra, Yeditepe Üniversitesi Hoş Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Kısmı’ndan mezun oldu.
1999 yılında yayınlanmaya başlayan Ayrılsak da Beraberiz isimli dizide canlandırdığı Mc Fazilet karakteriyle tanındı. Aralıksız beş sene bu dizide rol aldı. Daha sonra birkaç televizyon dizisinde rol aldıktan sonra 2002 yılında başlayan En Son Babalar Duyar isimli televizyon dizisinde Hasan karakterini canlandırdı. Bunların yanı sıra Reyting Hamdi, Çocuklar Duymasın, Organize İşler, Papatyam, Kutsal Damacana: Dracoola, Memlekette Demokrasi Var, Sümela’nın Şifresi: Temel, Moskova’nın Şifresi: Temel, Ali Ayşe’yi Seviyor ve Seksenler üzere üretimlerde vazife aldı. Çeşitli tiyatro oyunlarında oynadı.