Tiyatroseverlerin ağır ilgi gösterdiği ‘Amadeus’un takımında sürpriz değişiklik! Yeni isimler herkesi şaşırttı

Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatrosu ve Piu Entertainment iş birliği ile sahnelenmeye başladığı günden bu yana tiyatroseverlerin ağır ilgi gösterdiği, Selçuk Formül, Okan Bayülgen ve Hasret Öçalmaz’ın rol aldığı “Amadeus” oyununun takımında değişikliğe gidildi.

Üç dönem boyunca Okan Bayülgen’in hayat verdiği Mozart’ı yeni dönemle birlikte Tansu Biçer’in oynayacağı öğrenilirken Hasret Öçalmaz’ın da özel sebepler nedeniyle oyunun takımından ayrıldığı belirtildi.

ÖZLEM ÖÇALMAZ’IN YERİNİ DOLDURACAK İSİM MUHAKKAK OLDU

Yönetmen koltuğunda Işıl Kasapoğlu’nun oturduğu ve 18. yüzyılda Viyana’da yaşayan efsane bestekarlar Wolfgang Amadeus Mozart ile Antonio Salieri’nin çatışmasını ele alan oyunun yeni döneminde Hasret Öçalmaz’ın yerini dolduracak isim de aşikâr oldu.

YENİ MOZART TANSU BİÇER

Ünlü oyuncunun yerine Dilan Çiçek Deniz, oyunda vazife alacak. Öte yandan oyunun yeni döneminde Mozart’ı Tansu Biçer canlandıracak.

Mozart’ı canlandıracağı için heyecan duyduğunu açıklayan Tansu Biçer “Amadeus oyununda olmaktan ve Mozart’ı canlandıracak olmaktan büyük bir heyecan duyuyorum. Işıl Kasapoğlu’yla yıllar sonra tekrar çalışmak, çalıştığımız oyunun Amadeus olması benim için ayrıyeten çok özel. Böylesine özgür ruhlu, yaptığı işi dahice yapabilen bir karakterin gücüne girmenin bana da güzel geldiğini ve geleceğini düşünüyorum. Seyirciyle bunu paylaşabilecek olmak çok memnunluk verici olacak.” açıklamasında bulundu.

PROVALAR DEVAM EDİYOR

Selçuk Prosedür (Antonio Salieri), Tansu Biçer (Wolfgang Amadeus Mozart) ve Dilan Çiçek Deniz’in (Constanze) başrolleri paylaştığı oyunun provaları Işıl Kasapoğlu idaresinde tüm süratiyle devam ediyor.

Sahne önünde ve ardında toplam 70 kişilik dev takımıyla, 3 dönemdir kapalı gişe sahnelenen “Amadeus” takımına katılan Tansu Biçer, fotoğraf sanatkarı Levent Özdemir’in objektifine yeni Amadeus olarak poz verdi.

“AMADEUS”, 21 -22 Eylül tarihlerinde yeni tiyatro dönemini Güçlü PSM’de açacak.