Teröre verdiğimiz birinci şehidin, şehadet yıl dönümü

Türk Silahlı Kuvvetleri, hain terör örgütüne birinci şehidini, 15 Ağustos 1984 tarihinde verdi.

Siirt’in Eruh ilçesinde kahramança çatışan Komando Er Süleyman Aydın, PKK’lıların düzenlediği birinci atakta şehit oldu.

38 yıl evvel vatanı uğruna şehit düşen kahraman askerin, şehadetinin bugün yıl dönümü…

Erzincan’a yakşalık 25 kilometre uzaklıktaki Mertekli Mahallesi’nde bulunan kabristanlığa adeta akın edildi.

Mertekli Mahallesi Muhtarı İsmail Keleş, şehadet yıldönümünde şehidin mezarını ziyaret ederek dualar etti.

“Teröre verdiğimiz birinci şehit”

Muhtar Keleş, “1984 yılında yaşanan hain terör hücumunda komşumuz, kardeşimiz, Süleyman Aydın’ı şehit verdik. Türkiye tarihine teröre birinci verdiğimiz şehit asker olarak geçti. Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Ruhları şad yerleri cennet olsun.” dedi.

“Şehidimizi onurlandırmak için asfaltı yapmamız gerekiyor”

Mertekli Mahallesi Muhtarı İsmail Keleş, Jandarma Komando Er Süleyman Aydın’ın kabristanının bulunduğu yolun yaklaşık 1 kilometrelik kısmının stabilize olduğunu söz ederek, “Jandarma Komando Er Süleyman Aydın’ın Türkiye’nin teröre verdiği birinci şehidi olması hasebiyle mezarlığımıza yurdumuzun her tarafından şehit aileleri derneklerinden ziyarete gelirler. Sağ olsun her geldiklerinde birtakım eksiklikleri bizlere iletirler.

Bende bu mevzuda biraz sitemkarım. Mezarlığın 1 kilometrelik bir yolu var. Lakin 8 yıldır bir türlü bu yolumuz yapılmadı. Stabilize bir yol. Biz şehidimizi onurlandırmak gayesiyle bu asfaltı yapmamız gerekiyor. İnşallah bu yolu yaparlar” sözlerini kullandı.