Sürdürülebilir turizme uluslararası sertifika

Hampton By Hilton Samsun Genel Müdürü Tuğba Korkmaz yaptığı açıklamada, sürdürülebilir turizm için çok çeşitli projeler yürüttüklerini ifade etti. Korkmaz, sürdürülebilir turizmi destekleyen çalışmaları ve projeleriyle Türkiye’nin ilk sürdürülebilir turizm sertifikası GSTC’nin standartlarını yerine getiriyor olmaktan mutlu olduklarını ve sektöre katkı sağlamaya devam edeceklerini söyledi.

VERİMLİ KULLANIM

“Sürdürülebilirlik konusunu temel olarak, bugünün ihtiyaçlarını karşılarken çevresel, sosyal ve kurumsal yönetişim (ESG) kapsamında kaynakların verimli kullanımı ile devamlılığın korunmasına katkı sağlamak olarak ele alıyoruz” diyen Korkmaz, “Artık kurumsal sosyal sorumluluk isteğe bağlı bir etken değil, her açıdan kaynaklarımızın verimli kullanımı tüm insanlık için birincil gündem olduğu gibi bizler için de operasyonel hedeflerimiz için en önemli stratejilerimizi belirleyen konu haline geldi. Kaynakların etkin ve verimli kullanılmasını, yerel halkın ve tedarikçilerin desteklenmesini, doğal kaynakların korunmasını, kültürel, biyolojik, ekolojik, çevresel ve estetik tüm kaynakların gelecek nesillere eksilmeden aktarılmasını ve sürekli iyileştirmeye yönlendiren sürdürülebilir uygulamaları hayata geçirmeyi tüm stratejilerimizin odağı haline getirdik” açıklamasını yaptı.

Tuğba Korkmaz

İSTİHDAM DESTEĞİ

Bu yıl başlatılan bir projeyle turizm Otelcilik bölümlerinden yeni mezun veya henüz mezun olmamış, sektöre stajyer olarak girmek isteyenler için iş imkânı sunduklarını da kaydeden Korkmaz, “Enerji tasarrufu da bir diğer taahhüdümüz olarak öne çıkan başlıklarımızdan. Enerji verimliliğinin iyileştirilmesini sağlamak için çalışmalar yapıyoruz. Çevreye zarar vermemek için tehlikeli, tehlikesiz tüm atıklarımızı geri dönüşüm ilkeleri çerçevesinde doğayı kirletmeyecek şekilde değerlendiriliyor. Karbon ayak izimizin sıfırlanması amacı ile 2022 yılında 20 bin ağaç dikimi gerçekleştirdik. 2023 Şubat” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir