Son dakika | Numan Kurtulmuş’tan önemli açıklamalar

Dünya Kadınlar Boks Şampiyonası’ndaki başarılarla ilgili Kurtulmuş, “Bu tarihi bir zafer, göğsümüzü kabartan bir tablo. Hepsini tek tek tebrik ediyorum. Destan yazdılar, yürekten tebrik ediyorum.” dedi.

Numan Kurtulmuş’un açıklamalarından satır başları şöyle;
 
DÜNYA GIDA FELAKETİNE Mİ SÜRÜKLENİYOR?
 
3 alanın büyük kriz olduğu konuşuluyor. Gıda, enerji ve su olduğu konuşuluyordu. Özellikle gıdayla ilgili meselenin gündeme gelmesi küresel ısınma ve kuraklaşma. Bir gıda meselesiyle karşı karşıya kaldığımız görünüyor. Vatandaşlarımızın bu konuda rahat olmasını istiyoruz. Türkiye hazırlıklarını yapmıştır. Türkiye’de tedarik zincirinde sorun yok. Önemli bir kriz alanıdır.  Türkiye bir tehlikeyle karşı karşıya kalmayacaktır.

MİÇOTAKİS’İN ABD’Yİ ZİYARETİ

Senatoda kimin kimi alkışlayacağını kaç dakika alkışlayacağına karar verecek biz değiliz. Yunanistan’a tavsiyemiz sürekli şudur; Türkiye ile Yunanistan arasında sorunlar var mı var. Bu sorunlarda araya 3. ülkeleri koyarak değil karşılıklı rızayla çözebilecek performanslar koyabilirsek sorunlar çözülemeyecek değil. Türkiye’ye karşı tavır olarak bu kadar alkışlandı

Türkiye büyük bir güç sahibidir. Türkiye Montrö’yü kullanarak Karadeniz’de savaşın yayılmasını önlemiş bir ülkedir. 

ABD Senatosu’ndaki alkışlama durumunun ve töreninin biraz da NATO’daki tavrımıza cevap olarak geliştiğini görüyorum. Biz kimin ne olduğunu biliyoruz. Herkesle konuşurken görüşlerimizi açık ve net şekilde söylüyoruz.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.