Sarıgül’den ‘HDP’ye bakanlık’ açıklaması: ‘Gürsel Tekin bir şey demişse altı boş değildir’

Gaziantep’te partisinin vilayet binasının açılışına katılan Türkiye Değişim Partisi Genel Lideri Mustafa Sarıgül, kelamlarının başında trafik kazasında hayatını kaybeden İhlas Haber Ajansı muhabirlerinin ailelerine başsağlığı diledi. Sarıgül, Gaziantep’te olmaktan çok memnun olduğunu tabir etti.

“GÜRSEL TEKİN BİR ŞEY DEMİŞSE ALTI BOŞ DEĞİLDİR”

Sarıgül, Gürsel Tekin’in uzun yıllardır milletvekilliği yaptığını ve söylediği hiçbir şeyin altının boş olmadığını söyleyerek, “Başka partilerin iç işine karışmayı istek etmem lakin Gürsel Tekin uzun yılardan beri milletvekili olmayı o koltukta kalmayı başaran birisidir. Etkin siyaset içerisinde olan birisidir. Gürsel Tekin bir şey söylüyorsa altı boş değildir” dedi.

“YUNANİSTAN, AMERİKA’NIN EYALETİ OLMAYI BIRAK”

Gündeme dair açıklamalarda bulunan Sarıgül, Yunanistan Başbakanı Miçotakis’e sert ihtarlarda bulundu. Sarıgül, “Buradan Miçotakis’e şunu söylemek istiyorum. Bir gece ya da bir gündüz apansız Miçotakis gelmemizi arzulamıyorsa adaları işgal etmeyecek. Adaları silahlandırmayacak. Burnumuzun tabanına gelip de füzelerini koymayacak. Çizmeyi aşmayacak, bardağı taşırmayacak. Yunanistan, Türk Silahlı Kuvvetlerinin sabrını zorlamayacak. Miçotakis Amerika sana uzak Amerika’nın eyaleti olmayı bırak” formunda konuştu.

Bakan Kurum’a toplumsal konut ricası

Sarıgül, yaptığı çalışmalardan ötürü Etraf Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’a övgülerde bulunurken, son açıklanan toplumsal konut projesinde konut fiyatlarının aşağıya çekilmesini istedi.