Numan Kurtulmuş: Türkiye, bu coğrafyanın kilit taşıdır

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Ali Sezal Köprüsü’nün açılışına törenine AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, AK Parti Küme Başkanvekili ve Kahramanmaraş Milletvekili Becerikli Ünal, Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, Büyükşehir Belediye Lideri Hayrettin Güngör, milletvekilleri, belediye liderleri ve vatandaşlar katıldı.

Törende konuşan Numan Kurtulmuş, birçok etrafın Türkiye’nin güçlü bir ülke olmasını istemediğini belirtti.

Kurtulmuş, Türkiye’nin başta silah sanayi olmak üzere birçok alanda atılım yaptığını, bulunduğu coğrafyanın kilit taşı haline geldiğini belirterek şöyle konuştu:

“Türkiye, bu coğrafyanın merkez üssüdür”

Türkiye diye konuştuğumuz yer sıradan bir ülke değildir. İsterseniz ölçün, dünyanın kalbidir, bu coğrafyanın merkezidir, bu coğrafyanın kilit taşıdır. Türkiye’yi buradan alır çekerseniz ne Balkanlar’da ne de Ortadoğu’da, Kafkaslar’da, Karadeniz’de, Akdeniz’de huzur kalır. Türkiye’nin denizlerde kendi gemilerini yüzdürmeye başlamasıyla iftihar ediyoruz. Türkiye’nin kendi helikopter motorunu yapmasıyla iftihar ediyoruz lakin unutmayın ki birilerinin de uykuları kaçıyor ‘Bunlar yine güçlenirlerse, ayağa kalkarlarsa vay başımıza’ diyorlar. Türkiye’nin Akdeniz’de ve Karadeniz’de petrol aramasıyla iftihar ediyoruz, teşvik ediyoruz ve inşallah Karadeniz’de olduğundan daha çok doğalgazı inşallah Akdeniz’de bulacağımıza inanıyor ve bunun için uğraş sarf ediyoruz.


“Sorumluluğumuz Türkiye’yi güçlü bir biçimde ileri taşımaktır”

Türkiye, on yıllar boyunca süren Karabağ işgalini kurtarmak için Azerbaycan’a büyük takviye verdi, Türkiye Azerbaycan’ın gerisinde her platformda durarak on yıllar süren Karabağ işgali sona erdi. Bir sefer daha ilan ediyoruz, Karabağ Türk yurdudur, Azerbaycan yurdudur ve kıyamete kadar Azerbaycan yurdu olarak kalmaya devam edecektir. Birileri bu bölgede güçlü Türkiye istemiyor. Bizim de bu bölge halklarına ve aziz milletimize karşı sorumluluğumuz Türkiye’yi güçlü bir formda ileri taşımaktır. Kentleri lakin ve lakin bir medeniyet mefkuresine bağlı olanlar imar ve inşa eder. Bu manada kendi tarihinden kopuk, kendi medeniyetini anlamamış, bu ülkenin nasıl bir ülke olduğunun farkında olmayan, bu milletin ne kadar büyük bir millet olduğunun farkında ve şuurunda olmayanlarla bu ülkede yol yürünmez, onlardan bir hayır gelmez. Öyle olduğu için de bu millet o başta olanları yıllardır, sittin yıldır kenarda tutuyor, iktidara getirmiyor.diye konuştu.