MHP, alana çıkıyor

MHP, bu yılın şubat ayında başladığı ve Kurban Bayramı’na kadar aralıksız sürdürdüğü ‘Adım Adım 2023 İlçe İlçe Anadolu – Anlatma ve Aydınlatma Toplantıları’na 29 Temmuz’da tekrar start veriyor. 

MHP Genel Lider Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Prof. Dr. E. Semih Yalçın, bu yılın Şubat ayında başlatılan ‘Adım Adım 2023 İlçe İlçe Anadolu – Anlatma ve Aydınlatma Toplantıları’nın, 29 Temmuz cuma gününden itibaren tıpkı ivmeyle Türkiye’nin çeşitli ilçelerinde düzenleneceğini, 4 Eylül 2022 tarihinde de “2023’e Yanlışsız: Aday Aşikâr, Karar Net” temalı açık hava toplantılarının yapılacağını duyurdu.

MHP Genel Lider Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Prof. Dr. E. Semih Yalçın, tarafından yapılan yazılı açıklamada şu sözler kullanıldı:

“Bilindiği üzere, gelecek yıl Haziran ayında yapılacak seçimlere giden siyasi süreçte geniş halk bölümleriyle yakın temas hâlinde olmak niyetiyle bu yılın Şubat ayında MHP tarafından Adım Adım 2023 İlçe İlçe Anadolu – Anlatma ve Aydınlatma Toplantıları başlatılmıştır.

-İlk safhası Ramazan ayından çabucak evvel tamamlanan ve daha sonra tekrar sürat verilen kelam konusu toplantılar, Kurban Bayramı tatiline kadar aralıksız sürdürülmüştür.

-Adım Adım 2023 İlçe İlçe Anadolu – Anlatma ve Aydınlatma Toplantıları, 29 Temmuz cuma gününden itibaren birebir ivmeyle Türkiye’nin çeşitli ilçelerinde düzenlenecektir.

‘ÇAĞRIM SANA’ SLOGANIYLA DAVET

-Toplumun her kısmına MHP’nin “Çağrım Sana!” sloganında manasını bulan daveti ulaştırılacaktır. Şahsen Genel Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli tarafından başlatılan seçim kampanyasında, alana yayılan teşkilat mensuplarımız;

“Önce ülkem ve milletim diyorsan çağrım sana!”

“Bu millet, bu vatan, bu bayrak benim diyorsan çağrım sana!”

“Millî birlik ve huzurlu yarınlar için çağrım sana!”

“Her yöremizi kardeş, her insanımızı aziz biliyorsan çağrım sana!”

“Paylaşılacak vatanım, vazgeçilecek beşerim yok diyorsan çağrım sana!”

“Biz birlikte Türkiye’yiz diyorsan çağrım sana!” sloganlarıyla milletimizin bütün fertlerini patimize omuz vermeye davet edeceklerdir. Partimizin kampanya stratejisi içerisinde MHP’nin çeşitli hususlardaki görüş ve projeleri halkla, seçmenle paylaşılacaktır.

-Anlatma ve Aydınlatma Toplantıları, zillet ittifakının temsilcileri tarafından topluma yayılmaya çalışılan karamsarlık havasının dağıtılması için gece gündüz devam ettirilecektir. Bilindiği üzere, Cumhuriyet’in 100. Yıldönümünün idrak edileceği 2023’te, tıpkı vakitte Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimleri gerçekleştirilecektir.

-MHP’nin sorumlu, prensipli, dengeli ve kararlı surette tarafı olduğu Cumhur İttifakı; global aktörlerin çok kesimli muhalefete çılgınca verdiği dayanağa, içeride ve dışarıda ahlaksızca sürdürülen karalama kampanyalarına karşın, Türk milletinin sağduyusuyla kucaklanacaktır.

“MHP SEÇİMLERE BÜTÜN İMKÂNLARI VE ZAFER İNANCIYLA HAZIRLANMAKTADIR”

-2023 Haziran’ında Cumhur İttifakı ipi bir defa daha göğüsleyecek, bir sonraki global amaçlar için ulusal iradeden onay alacaktır. Milliyetçi Hareket Partisi, seçimlere bütün imkânları ve zafer inancıyla hazırlanmaktadır.

“2023’E GERÇEK: ADAY AŞİKÂR, KARAR NET” TEMALI AÇIK HAVA TOPLANTILARI

-Bu kapsamda 29 Temmuz 2022 tarihinden itibaren tekrar başlayacak olan Adım -Adım 2023; İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma Toplantılarının yanı sıra, “2023’e Hakikat: Aday Aşikâr, Karar Net” temalı açık hava toplantıları düzenlenecektir.  Toplantıların birincisi, 4 Eylül 2022 tarihinde Sivas’ta “Amasya, Tokat, Çorum, Yozgat” vilayet teşkilatlarımızın ve aziz vatandaşlarımızın iştirakiyle yapılacaktır. Sivas vilayetimizin merkez olacağı toplantı, Sivas Kongresi’nin ruhuyla gerçekleştirilecektir.