Memleket Partisi’nde üst seviye ayrılık: Genel Başkanvekili Gaye Usluer ile 5 parti meclis üyesi istifa etti

Memleket Partisi’nde, parti idaresindeki 6 isim istifa etti. İstifa edenler ortasında Memleket Partisi Genel Lider Vekili Prof. Dr. Gaye Usluer’in de olduğu öğrenildi.

Partiden ayrılan öbür isimler şöyle:

Memleket Partisi Genel Sekreteri, PM Üyesi Prof. Dr. Hakkı Akalın, Memleket Partisi Parti Meclisi-Danışma Heyeti, PM Üyesi ve Memleket Partisi Kurucu Üyesi Meryem Şengül Kala, Memleket Partisi MYK Üyesi ve Parti Genel Saymanı Serkan Ufuk Akgün, Memleket Partisi MYK Üyesi Prof. Dr. Ali İstek Büyükuslu ve Memleket Partisi Parti Meclisi-Memleket Partisi Kurucu Üyesi Dr. Oğuz Giray.

“TABELA PARTİSİ” BENZETMESİ

Geçtiğimiz aylarda partinin kurucuları ortasında yer alan Mustafa Tayfun Laik de istifasını sunarak şu açıklamada bulunmuştu:

“Sayın İnce’nin son hali, Partimizin programının, tüzüğünün ve kırmızı çizgilerinin artık masaldan ibaret olduğunu ve Memleket Partisi’nin ‘tabela partisi’ haline geldiğini bizlere göstermiştir.

Sonuç olarak; muhalefet partisine muhalefet etmekten öteye gitmeyen, CHP’deki muvaffakiyetinden ve çabasından öteki söyleyecek bir kelamı olmayan, CHP küskünlerinden oluşan keyifli bir azınlık ile gerçeklerden uzak hülyalara dalan bir siyaset anlayışının içerisinde olamayacağım aşikardır.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.