Katledilen avukatın eşi gözyaşları içinde konuştu: Müebbet istiyoruz

Bakırköy’de Abdullah Türkoğlu’nun, ofisinde tabancayla ateş ederek öldürdüğü avukat Servet Bakırtaş’ın eşi Günsenin Bakırtaş konuştu. Bakırtaş, Eşim avukat, kızım tabip. Her iki meslekte çok ulvi, her iki meslekte çok bedelli. Ülkenin çok yeterli yetişmiş insanları bunlar. Onlar bizim geleceğimiz. Bu kişi uzun yıllardır avukatlığını yaptığı kişinin karşı tarafı. Daha evvel tanıdığı bir müvekkil lakin 5 yıl evvel olan bir davanın sonucu bu. Yeni bir davanın sonucu değil. Müebbet istiyoruz” dedi.

İstanbul Bakırköyde Abdullah Türkoğlu, avukat Servet Bakırtaşı ofisinde tabancayla ateş ederek öldürdü. Saldırgan daha sonra Büyükçekmecedeki iş yerinde kendisine dava açan Öznur Tufanı tabancayla ateş ederek öldürdü.

Öldürülen avukat Servet Bakırtaş’ın vurulduğu haberini alanlar, Bakırköy’de bulunan ofisinin önüne geldi. İncelemelerin akabinde Servet Bakırtaş’ın cenazesi, ofisten çıkarıldı. Cenaze aracına konulan Servet Bakırtaş’ın cenazesi İsimli Tıp Kurumu’na gönderildi.

Otopsi sürecinin akabinde Bakırtaşın cansız vücudu yakınları tarafından alınarak Zeytinburnundaki Kozlu Gasilhanesine götürüldü. Burada konuşan eşi Günsenin Bakırtaş, davayı çok sayıda avukatın takip edeceğini ve müebbet talep ettiklerini açıkladı.

“MÜEBBET ALMASINI İSTİYORUZ”

Günsenin Bakırtaş, öldürülen eşi Avukat Servet Bakırtaş ve Konya Kent Hastanesi’nde Kardiyoloji Uzmanı olarak misyon yapan Ekrem Karakaya’nın öldürülmesine reaksiyon gösterdi. Günsenin Bakırtaş, Eşim avukat, kızım hekim. Her iki meslekte çok ulvi, her iki meslekte çok bedelli. Ülkenin çok yeterli yetişmiş insanları bunlar. Onlar bizim geleceğimiz. Her ikisini de katletmek nitekim çok makûs bir şey.  Hem insanlık ismine berbat hem aileler ismine berbat. İkisini de katletmek çok makus bir şey. Davasını sonuna kadar takip edeceğiz. Yalnızca bir avukat değil, oğlum ve kızım da avukat.  Çok sayıda avukat bu davayı takip edeceğiz. Sonuna kadar ceza alması için çaba edeceğiz. Müebbet almasını istiyoruz” diye konuştu.

“5 YIL EVVEL OLAN BİR DAVANIN SONUCU BU”

Bakırtaş “Eşim tehdit alıp almadığına ait açıklamaları konutta yapan birisi değildi. İşle ilgili olanlar işte kalırdı. Tehdit alıp almadığı konusunda rastgele bir bilgi vermiyordu. En son ne vakit görüştüklerini bilmiyoruz. Tehdit edip etmediğini de açıkçası ben bilmiyorum. Bir oburu biliyor mu bilmiyorum fakat ben bilmiyorum. Bu kişi uzun yıllardır avukatlığını yaptığı kişinin karşı tarafı. Daha evvel tanıdığı bir müvekkil ancak 5 yıl evvel olan bir davanın sonucu bu. Yeni bir davanın sonucu değil. Hapisteymiş, çıktıktan sonra maalesef bu türlü bir katliam yaptı” dedi. (DHA)