İstanbul Boğazı’nda balık avlamak için ‘kaçak dalyan’ kurdular

İstanbul Boğazı’nda yasa dışı avcılık yapan şahıslara yönelik kontrol yapıldı. Kontrolde, balık avlamak için kaçak kurulan dalyan düzeneği tespit edildi.

İstanbul Vilayet Tarım ve Orman Müdürlüğü Balıkçılık ve Su Eserleri Şube Müdürlüğü uyumunda yapılan kontrole, Sarıyer İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, Kıyı Güvenlik Marmara Boğazlar Bölge Komutanlığı, Vilayet Emniyet Müdürlüğü Deniz Limanı Şube Müdürlüğü, İ.B.B Zabıta Daire Başkanlığı Deniz Zabıta Amirliği, İBB Deniz Hizmetleri Şube Müdürlüğü grupları katıldı.

5 BİN METRE UZUNLUĞUNDAKİ AĞA EL KONULDU

Toplam 4 tekne ile 28 çalışanın katıldığı kontrolde Yavuz Sultan Selim Köprüsü yakını, Sarıyer kıyısı Büyük Liman mevkiinde, kurulması Tarım ve Orman Bakanlığı müsaadesine tabi olan 3 adet kaçak dalyan yapıldığı tespit edildi.

Kaçak dalyan yapısı düzeneğinde kullanılan yaklaşık 5 bin metre uzunluğunda ağ, 2 adet büyük pinter ve 2 adet büyük balık kafesine el konuldu.

Mülkiyetin kamuya geçme kararı alınması için materyaller yediemin limanına teslim edildi.

Yasa dışı olarak kurulan düzenek içindeki hamsi, istavrit, tekir, lisan balığı, eşkina üzere tonlarca balık, tuzaklardan çıkarılarak denize bırakıldı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.