İstanbul Avcılar’da 4 metrobüs çarpıştı: 99 yaralı

Avcılar’daki metrobüs durağında şimdi belirlenemeyen nedenle iki metrobüs baş başa çarpıştı. Geriden gelen öteki iki metrobüs de kazaya karışan araçlara çarptı. Kazada 99 kişi yaralandı. Durumun bildirilmesi üzerine olay yerine çok sayıda sıhhat, itfaiye ve polis grubu sevk edildi.İtfaiye grupları, kazaya karışan metrobüslerde sıkışan yaralı yolcuları kurtardı. Sıhhat gruplarınca olay yerinde birinci müdahalesi yapılan yaralılar, ambulanslarla, Avcılar Murat Kölük Hastanesi, Büyükçekmece Devlet Hastanesi, Beylikdüzü Özel Birinci Hastanesi, Avcılar Hospital, Avcılar Medicana Hastanesi, Bakırköy Sadi Konuk Hastanesi, Özel Florya Hastanesi, Başakşehir Çam ve Sakura Kent Hastanesi, Çapa Hastanesi ile Yasal Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildi.

İSTANBUL VALİSİ YERLİKAYA’DAN BİRİNCİ AÇIKLAMA

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, “Avcılar’da meydana gelen metrobüs kazasında maalesef 42 hemşehrimiz yaralandı. Vilayet Sıhhat Müdürlüğümüz takımlarınca yaralılarımız en yakın hastanelerimizde tedavi altına alındı. Yaralılarımıza Allah’tan acil şifalar diliyorum. İstanbul’umuza geçmiş olsun” açıklamasında bulundu.

VALİ YERLİKAYA’DAN YENİ AÇIKLAMA

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya toplumsal medya hesabından yaptığı son açıklamada, “Avcılar’da meydana gelen #metrobüs kazasında 50 yaralımız ambulanslarla en yakın hastanelere ulaştırıldı. 49 yaralımız ise kendi imkânlarıyla hastanelere giderek ayakta tedavi oldu. Yaralanan hemşehrilerime Allah’tan acil şifalar diliyorum.” sözlerini kullandı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu toplumsal medya hesabından, “İstanbul’da yaşanan, metrobüs kazasında yaralanan hemşehrilerimize ve ailelerine geçmiş olsun. Rabbim, İstanbul’umuzu ve hemşehrilerimizi, her türlü kazadan ve afetten uzak eylesin inşallah.” paylaşımında bulundu.

AK Parti İstanbul Vilayet Lideri Osman Nuri Kabaktepe de, “Geçmiş olsun İstanbul! İnşallah can kaybımız olmaz. Yaralılara acil şifa diliyorum…” paylaşımında bulundu.İKİ VATANDAŞ METROBÜS İÇİNE SIKIŞTI!

Avcılar’daki feci kazada durumun bildirilmesi üzerine olay yerine sıhhat, itfaiye ve polis grubu sevk edildi. İtfaiye grupları, kazaya karışan metrobüslerde sıkışan yaralı yolcuları kurtardı.

ZİNCİRLEME KAZA OLUŞTU

Henüz belirlenemeyen nedenle iki metrobüs baş başa çarpıştı. Arttan gelen öbür iki metrobüs de kazaya karışan araçlara çarptı.

VATANDAŞLAR CAMLARI KIRARAK ÇIKTI

Vatandaşlar camları kırarak metrobüsten dışarı çıkarken iki kişinin sıkıştığı öğrenildi. Bölgeye çok sayıda itfaiye ve ambulans sevk edildi.

İNSAN SELİ OLUŞTU!

Metrobüsleri kullanamayan vatandaşlar, metro, otobüs ve tramvay duraklarında yoğunluk oluşturdu. Birtakım vatandaşların yollarda kaldıkları görüldü. Birçok noktada insan kalabalıkları oluştu.

Kaza nedeniyle D-100 kara yolunda da trafik yoğunluğu yaşanıyor.

KAYNAK: İHA, DHA, AA