İmzalar atıldı! Muhteşem Lig maçları 2 yıl daha Bein Sports’ta!

TFF ile beIN Group ortasında yayın hakları mukavelesi imzalandı

Spor Toto Muhteşem Lig ve Spor Toto 1. Lig yayın hakları için 2022-2023 ve 2023-2024 dönemlerini kapsayan 2 yıllık uzatma mukavelesi TFF ile Digiturk ortasında imzalandı. TFF Lideri Mehmet Büyükekşi, mutabakatın 2 milyar 250 milyon TL üzerinden yapıldığını duyurdu.

Türkiye Futbol Federasyonu ile uzun yıllardır Spor Toto Üstün Lig ve Spor Toto 1. Lig yayın haklarını elinde bulunduran Digiturk beIN MEDIA GROUP ortasında, 2022-2023 ve 2023-2024 dönemlerini kapsayan 2 yıllık uzatma kontratı imza merasimi, bugün TFF’nin Riva’daki tesislerinde düzenlendi. İmza merasimine Türkiye Futbol Federasyonu Lideri Mehmet Büyükekşi ile Digiturk CEO’su ve beIN MEDIA GROUP CEO’su Yousef Al-Obaidly ve çok sayıda davetli katıldı.

Anlaşma Kulüpler Birliği tarafından da onaylanmış

Törende bir konuşma yapan TFF Lideri Büyükekşi, “İlk muahede 2 Milyar 50 Milyon TL olarak bize geldi. Bu muahedeyi geldikten sonra 2 Milyar 200 Milyon TL’ye çıkardık. Kulüpler Birliği de bu muahedeye onay verdi. Dizileri 140 ülkeye, futbolumuzu 105 ülkeye satıyoruz. Bunu arttırmamız lazım. Marka kıymetimizi arttırırsak, ülke tanıtımına da katkı yaparız” sözlerini kullandı.

“Türk bayrağının daha fazla ülkede yayınlanmasını istiyoruz”

BeIN MEDIA GROUP CEO’su Yousef Al-Obaidly ise muahedeye dair şu cümlelere yer verdi:

“TFF idaresine teşekkür ederim. İki taraf da birlikte çalışmak için büyük efor harcadı. Türk taraftarlara en âlâ yayını izletebilmek için tutkulu biçimde çalışmaya devam edeceğiz. Türk futbolunun marka bedelini arttırmaya çalışacağız. 105 ülkede Türk futbolu yayınlanıyor. Daha fazla ülkede yayınlanması için çalışacağız. Türk bayrağının daha fazla ülkede yayınlanmasını istiyoruz.”

KAYNAK: İHA

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.