İBB Meclisi toplandı: Erdoğan’ı örnek verdi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) mayıs ayı meclis toplantılarının birinci birleşimi dün yapıldı.

Toplantıda İBB Lideri Ekrem İmamoğlu’nun Trabzon gezisiyle ilgili verilen soru önergesi tartışmalara neden oldu. AKP’li meclis üyesi Kübranur Uslu’nun Trabzon gezisi masraflarını kimin karşıladığı ve Trabzon’da dağıtılan yardımlarla ilgili soru önergesi sundu. Trabzon gezisiyle ilgili kelam alan CHP Küme Sözcüsü Tarık Balyalı, “İBB lideri olduğu devirde Recep Tayyip Erdoğan’ın Siirt’te ne işi varsa Ekrem İmamoğlu’nun da Karadeniz’de o işi vardı” dedi.

Balyalı, kelamlarına şöyle devam etti: “Başkanımız şayet belediyenin makam aracını dahi kullanıyorsa akaryakıt maliyetini kendi karşılıyor. Seyahatle alakalı bir tek kuruş bile kullanılmamıştır. Belediye liderimiz kendi masraflarının hepsini kendi karşılamıştır. Asıl sorun devletin ya da belediyenin kasasından birtakım vakıflara ve derneklere para akıtanlardır. Lütfen onlara sorsunlar soracaklarsa.” 

Gergin geçen meclis toplantısında konuşan DÜZGÜN Parti Küme Başkanvekili Mustafa Özkan’ın, “İl lideriniz iki gün evvel tweet atıyor, ‘çok az kaldı’ diye. İmamoğlu’nun bir davası var, sanki ona mı bir gönderme yapıyor. Yoksa sanki talimatla verilen bir karardan haberiniz mi var” diye konuştu. l İSTANBUL

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.