Erdoğan: Bay Kemal TEKNOFEST’e turistik bir seyahat yapmış

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Samsun Genişletilmiş Vilayet Müşavere Meclisi Toplantısı’nda konuştu.

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun TEKNOFEST ziyaretine değinen Erdoğan, “TEKNOFEST’i görüp de gururlanmamak mümkün değil. İktidara geldiğimiz yerli ve ulusal yüzde 20’ydi ancak artık yüzde 80. Nereden nereye? Bu durarak, yatarak olmuyor Bay Kemal, çalışarak oluyor. Fakat sağ olsun TEKNOFEST’e turistik bir seyahat yapmış. Orada da kendisini dolaşırmışlar. İnşallah ilham almıştır” sözlerini kullandı.

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şu formda:

SAMSUN’A EN SON 2 YIL EVVEL GELMİŞTİ: Kente gelişimizden itibaren bizleri daima içtenlikle bağrına basan Samsunlulara teşekkür ediyorum. Rabbim birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi, dayanışmamızı daim eylesin diyorum. Samsun’a en son 2 yıl evvel vilayet kongremiz ve Samsun-Sivas Demiryolu rehabilitasyon projesinin açılış merasimi için gelmiştik. Tekrar Ulusal Uğraşın kenti Samsun’dayız. Bugün burada teşkilatımızın fedakar, uğraşlı neferleriyle yine bir ortada olmanın memnunluğu içindeyim. Siz dava arkadaşlarımın her birine en kalbi teşekkürlerimi sunuyorum.

BUGÜN İFTİHAR VERİCİ BİR PROGRAMA İŞTİRAK ETTİM: 21 yılın birikimiyle lakin birinci günkü aşkla sevda ile ülkemize ve milletimize hizmet ediyoruz. Global ölçekte yaşanan kahırlara karşın Türkiye’yi 2023 maksatlarıyla kucaklaştırmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Bugün iftihar verici bir programa iştirak ettim. Ülkemizin en büyük teknoloji şöleni TEKNOFEST’e bu yıl Samsun mesken sahipliği yapıyor. Türkiye’nin teşebbüsçü ruhu bu sene Samsun’da zuhur etti. Türkiye’nin ileri teknoloji eserlerinde nerelere gelme görme imkanı bulduk.

BUNLAR YATARAK OLMUYOR BAY KEMAL: Gençlerimizin önlerine takozlar konmazsa, hani bir vakitlerin CHP’sinin bol bol takozlar koyduğu periyot vardı ya, işte bu takozlar olmayınca bu millet nelere muktedirdir onu gösterdi. TEKNOFEST’i görüp de gururlanmamak mümkün değil. İktidara geldiğimiz yerli ve ulusal yüzde 20’ydi lakin artık yüzde 80. Nereden nereye? Bu durarak, yatarak olmuyor Bay Kemal, çalışarak oluyor. Lakin sağ olsun TEKNOFEST’e turistik bir seyahat yapmış. Orada da kendisini dolaşırmışlar. İnşallah ilham almıştır.

MİLLETİMİZ YENİ BİR DESTAN YAZIYOR: Bu millet 1 asır evvel verdiği ulusal çabada olduğu üzere son derece kısıtlı imkanlarla yeni ve büyük bir destan yazıyor. Türkiye ayağına vurulan zincirleri kırdıkça, üzerine giydirilen esaret gömleklerini parçaladıkça, global ölçekte kendinden kelam ettiriyor. Yıllarca insanımızı birbirine kırdırarak ülkemizin geleceğini çalanlara, provokatörlere, terör örgütlerine, sabah akşam karamsarlık aşılayan şeamet tellallarına, tüm ikbalini milletin felaketine bağlamış kıfayetsizlere karşın bir ülkemiz istikrar ve itimat abidesi olarak tüm dünyada göz dolduruyor. Şu anda Baykar artık eserlerini yetiştiremiyor, 1 sene sonraya 3 sene sonraya gün veriyor. Bakın nereden nereye geldik?

BU ÜLKEDEN TOPLU İĞNE ÜRETİLMİYORDU: Bu başarılardan yıllarca ülkemizi teknoloji çöplüğü haline getirenlerin çok önemli rahatsız olduğunu biliyoruz. Türkiye’yi yalnızca pazar olarak görenleri rahatsız ettiğini biliyoruz. Terörle çabamızı kendi silahlarımızla yürütebilmemizin bölücü örgüt yandaşlarını rahatsız ettiğini biliyoruz. Bu ülke toplu iğne üretemiyordu toplu iğne. Artık hepsinin en hoşunu yapar hale geldik. Dünya savunma endüstrinde geldiğimiz yerin global silah tüccarlarını rahatsız ettiğini de biliyoruz.

HELALLEŞME BİR OYUN: Ne diyor? Helalleşme. Bu bir oyun. Bu oyunun yerini hesaplaşma telaffuzlarını almasının gerisinde işte bu hazımsızlık var. İmam hatip okullarımız, ilim irfan yuvalarımız, alimlerimizle ilgili hakaretlerin havada uçuşmalarının gerisinde bu nobranlık var. Hatta kimi şahsiyet fukaralarının partimizin kapısına kilit vuracak kadar gözlerini karartmanın gerisinde bu faşist kafayı hortlatmak eforu var.

CHP MİLLETTEN YÜZ BULAMADIKÇA TEHDİT LİSANINA SARILIYOR: Alevi-Bektaşi kardeşlerimize edepsizlikler de, ülkemize sığnan muhacir kardeşlerimize yönelik nefret telaffuzları de bu oyunların bir kesimidir. Dikkat ederseniz CHP ve yoldaşları milletten yüz bulamadıkça tehdit ve hakaret lisanına sarılıyor. İnşallah 2023’te Cumhur İttifakı olarak sandıkları patlatacağız. Bayat senaryoları CHP ve yoldaşları tarafından yine tedavüle sokmaya çalışıyorlar. Buradan fitne tüccarlarına açıkça söylüyorum; ne yaparsınız yapın başaramayacaksınız. Hangi tuzakları kurarsanız kurun, TEKNOFEST gençliğinin uyanışını engelleyemeyeceksiniz.

TÜRKİYE’Yİ FETÖ’CÜLERE, PKK’LILAR VE CHP’DEKİ UZANTILARINA TERK EDEMEYİZ: Asırlık hasretleri gerçeğe dönüştürecek takımlar biziz. Türkiye’nin tekrar şekillenen global sistemde hak ettiği yeri almasını sağlayacak olan biziz. AK Parti ve Cumhur İttifakı ulusal iradenin, millet egemenliğinin sarsılmaz savunucusu cumhuriyetimizin yılmaz neferidir. Mazlum ve mağdurların umudu olan bu hoş ülkeyi ne FETÖ’cü hainlerin ne PKK’lı alçakların ne de bunların CHP içindeki uzantılarının insafına terk edemeyiz. (HABER MERKEZİ)