Dogecoin Fiyatını Fırlatan Dogechain Nedir?

Dogechain nedir? Dogechain, Dogecoin’in layer-2 ölçeklendirme çözümüdür. Tipik ölçeklendirme çözümlerinden farklı olarak Dogechain, Polygon Edge’deki bir ekip tarafından geliştirildi. Bu ölçeklendirme çözümünün piyasaya sürülmesi oldukça olumlu sonuçlar doğurdu. Buna göre Dogechain, DOGE sahipleri arasında yükseliş hissi için bir yakıt görevi gördü. Ardından Dogecoin fiyatı fırladı.

Dogechain nedir?

Dogechain yeni başlatılan bir Blockchain platformudur. Onun aracılığıyla DOGE kullanıcıları, tokenleri arasında köprü kurabilir ve bunları DeFi ve NFT’ler gibi Blockchain ürünleri için kullanabilir. İlginç bir şekilde Dogechain’in arkasında Dogecoin yaratıcıları ve Dogecoin Foundation geliştiricileri yer almıyor. Yani resmi Dogecoin yapımcıları, Dogechain projesine dahil değil. Bahsi geçen proje, Polygon Edge geliştiricileri tarafından oluşturuldu. Bununla birlikte, Dogecoin için geleneksel olmayan bir Layer-2 ölçeklendirme çözümü olarak çalışıyor.

Polygon Edge, modüler ve genişletilebilir bir çerçevedir. Edge, geliştiricilerin Ethereum uyumlu Blockchain ağları, yan zincirler ve genel ölçeklendirme çözümleri oluşturmasına olanak tanıyor. Geleneksel olmayan ölçeklendirme çözümü Dogechain, meme coin için sosyal medya platformlarında hype yaratıyor. Bir kripto veri takipçisi olan LunarCrush DOGE ağı için yeni gelişmeleri paylaştı. Buna göre, Dogecoin ağındaki sosyal aktivite Dogechain ile birlikte zirveye ulaştı. Bunun ardından insanlar, kısa vadeli bir Dogecoin rallisinin muhtemel olduğunu savunmaya başladı.

Dogecoin fiyatı fırladı

DOGE fiyatı, geçen hafta sahiplerine %15 kazanç sağladı. Layer-2 ölçeklendirme çözümü Dogechain, Dogecoin’deki DeFi protokollerinin, NFT’lerin ve dApp’lerin oluşturulmasına eşdeğer olarak kabul ediliyor. Cardano’nun Vasil hard fork’u ve Ethereum’un Merge’i, ağ için oyun değiştirici görevi görüyor. Dogechain ise DOGE fiyatı için bir katalizör olarak yer alıyor.

Aslında Dogecoin, fayda ve benimsenmedeki ani yükselişin ardından bir meme coin olarak piyasaya giriş yapmıştı. Şimdi DOGE, NowPayments gibi ödeme işlemcileri aracılığıyla dünya çapındaki satıcılar arasında kabul görüyor. Buna göre, Dogechain’in birkaç adım ilerlemesiyle birlikte projenin fayda değerinin daha da artması muhtemel.

DOGE fiyatını yakın gelecekte ne bekliyor?

Analistler, Dogecoin fiyatının toparlanmaya hazır olduğunu savunuyorlar. Analistler, belirli koşullar yerine getirildiğinde DOGE fiyatının yükselişe geçeceğini söylüyor. Ancak Dogechain ile birlikte gelen yükseliş hissi, devam etmemiş gibi duruyor. Meme coin, geçen hafta elde ettiği kazançların çoğunu sildi. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere DOGE, son 24 saatte %13,80 düştü. Mevcut verilere göre 0,069 dolardan işlem görüyordu. İşlem hacmi ise son 24 saatte oldukça yükseldi. Buna göre DOGE’nin işlem hacmi %23,40 yükselerek 908,6 milyon dolara ulaştı. Yatırımcıların “Dogechain nedir” diye sormasına neden olan hype’ın devam edip etmeyeceğini ise hep beraber göreceğiz.