Devlet Bahçeli, MHP tarafından hazırlanan 2 kitabı tanıttı

MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli, partisi tarafından hazırlanan “Geleceğin İktisat Vizyonu” ile “Türk Nesli: Türkiye’nin Büyük Stratejisi” kitaplarını tanıttı.

Twitter hesabından açıklama yapan MHP önderi, “Değerli bir çalışmanın, fedakar bir gayretin, göz ışığı bir emeğin mahsulü olan ‘Geleceğin İktisat Vizyonu’ ile ‘Türk Jenerasyonu: Türkiye’nin Büyük Stratejisi’ isimli iki yapıtın tamamlanmış olmasından büyük bir memnuniyet duyduğumu bu vesileyle söz etmek istiyorum. Vakitlerini ayırıp sabırla çalışan; bilgi, birikim ve deneyimlerini cömertçe paylaşan saygıdeğer hocalarımıza, çalışma etaplarının uyum vazifesini üstlenen Partimizin AR-GE’sine gönülden teşekkür ediyor, bilhassa tebriklerimi iletiyorum” tabirlerini kullandı.

“Geleceğin İktisat Vizyonu, iktisada bakışımızı ulusal, manevi ve ahlaki açılardan temellendirip bir yol haritası belirlemiş, bu kapsamda teorik ve politik teklifler ve önermeler setini ihtiva etmiştir. Ekonomik sıkıntılara yeni bir yorum, yeni bir soluk getirilmiştir” diyen Bahçeli şöyle devam etti:

“Türkiye’nin Büyük Stratejisi ise fikri tasavvurumuza gerçekçi, felsefi ve stratejik bir derinlik katmış, önümüzdeki risk ve tehditleri sorumlu ve ulusal bir akılla ele alıp kapsamlı biçimde kıymetlendirerek mümkün ve muhkem bir geleceğin koordinatlarını çizmiştir. Her iki yapıta hakim olan müstesna tahlil ve fikirlerin ülkemizin içinde bulunduğu yüksek çaba ruhuna, parlak geleceğimizin inşa şuuruna, problemlere karşı deva ve tahlil üretme arayışlarına muteber nitelikli takviye sağlayacağından kuşkum yoktur. Güzel olsun.”