David De Gea’nın hatası, Manchester United taraftarını çıldırttı

Manchester United taraftarları, kaleci David de Gea’nın inanılmaz bir hata yaparak West Ham maçındaki yenilgiye sebep olmasına sert tepki gösterdi.

Son hafta ve aylarda, kulübün ona yeni bir sözleşme teklif etmesi gerekip gerekmediği konusunda tartışmaların sürdüğü de Gea, kendini spot ışıklarının altında buldu. İspanyol kaleci, West Ham futbolcusu Said Benrahma’nın hediye niteliğinde bir gol atmasına izin vererek, kulübün bir numaralı kalecisi olarak kalması konusunda endişeleri artıran bir performans sergiledi.

Mücadelenin 27. dakikasında topla birlikte ilerleyen Benrahma, çevresinde birkaç Manchester United oyuncusu olmasına rağmen kaleyi karşıdan gören bir noktadan şutunu çekti. Mesafenin uzun olması ve topun da fazla şiddetli olmayan şekilde yerden gelmesi, De Gea’nın topu kolayca tutabileceğini düşündürdü.

David De Gea, Said Benrahma’nın şutunu kolayca kurtarabilirdi. Fotoğraf: Reuters.

“KORKUNÇ BİR HATA”

Ancak İspanyol kaleci, kornere çelmek istediği topu kalesinde gördü ve büyük bir yıkım yaşadı. Kümede kalma mücadelesi veren West Ham bu golle 1-0 galip gelerek kritik bir zafer elde etti. Sezonun son haftalarına girildiği şu dönemde Liverpool üst sıralara yaklaşırken, Manchester United’ın ilk 4 hedefi iyice tehlikeye girmiş durumda.

De Gea’nın hatası, Peter Crouch’un “O çok kötü bir maç çıkardı. Söylemesi zor ama bu bir hata. Eğer De Gea’nın pozisyonuna bakarsanız, ön ayağını kullanamıyor. Bu korkunç bir hata” sözleriyle eleştirildi.

“BU HATAYI HAKLI ÇIKARAMAZSIN”

Eski United savunmacısı Rio Ferdinand da “Bu hatayı haklı çıkaramazsınız. Kötü bir hata, tüm sorumluluğunu alacak. Sol ayağı biraz kayıyor ama bu bir bahane değil. Topa tam temas etti, tam eliyle vurdu, parmak uçlarıyla temas etmedi. Tamamen kaçırdı ve büyük bir hata yaptı” şeklinde konuştu.

Ardından, teknik direktör Erik ten Hag, De Gea’nın yeni sözleşmeyi imzalamasını istediğini belirtti.

Fotoğraf: Reuters.

“KENDİSİNE KULÜP BULSUN”

Sosyal medyada öfkeyle tepki gösteren United taraftarları, Ten Hag’in ilk 11’indeki De Gea’nın yerine harekete geçilmesi çağrısında bulundu.

“Bir taraftar sosyal medyada şöyle yazdı: ‘De Gea’ya imzalatacak hiçbir sözleşme verme, başka bir kulüp arasın gitsin!’

Başka bir taraftar ise, benzer duyguları dile getirerek şunları yazdı: “Eğer De Gea’nın sözleşmesi uzatılır ve yeni bir kaleci alınmazsa, gelecek sezon işler yolunda gitmediğinde sorumluluk tamamen Ten Hag’ın omuzlarında olacak. Eğer kendini kovdurursa tamamen onun suçu olacak.”

Bu hata, De Gea’nın bu sezon tüm müsabakalarda dört hata yaparak doğrudan gol yemesine yol açtığı ve hala kulübün birinci seçeneği olarak uygunluğu konusunda ciddi soru işaretleri olduğu anlamına geliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir