Cardano ve BTC İçin Bu 2 Grafiğe Dikkat: İşte Olacaklar!

Terra çöküşüyle şekillenen teknik grafikler Bitcoin ve Cardano için önemli sinyaller veriyor. Bu yazıda, sosyal medyada tartışılan BTC ve ADA grafiklerine göz atıyoruz.

Cardano bu formasyonu onaylarsa 2x yapabilir

Cardano, yaklaşık %3 yükselişle 0,53 dolar seviyesinde. Boğalar, 16 Mayıs’ta fiyatı 0,613 doların üzerine çıkarmak için yapılan başarısız bir girişimin ardından yerel olarak teslim oldular. Günlük grafikte, 9 Kasım 2021’den 2.38 dolar yüksek geri çekilme ve Mart sonundaki toparlanmanın ardından başka bir düşüş turu “fincan kulp” formasyonunu andırıyor.

“Fincan ve kulp”, kulplu bir bardağı andıran, bardağın “u” şeklinde olduğu ve kulpun hafif aşağı doğru bir kaymaya sahip olduğu bir yükseliş formasyonudur. Bu formasyonun güç kazanması için Cardano (ADA) boğalarının günlük MA 50 yakınındaki yatay direnci 0,85 dolardan geçmesi gerekebilir. Bunun üzerinde, günlük MA 200’de 1,19 dolardan başka bir direnç bulunuyor. Bu kısıtlamaların üzerine çıkmak, sekizinci en büyük kripto para birimi Cardano için %100 bir ralli anlamına gelebilir.

Bloomberg analistleri Bitcoin için düşüş gösteren bir grafik paylaştı

Bloomberg analistlerine göre, lider kripto para birimi, geçen hafta düştüğü en düşük seviyelerden %15’lik son toparlanmaya rağmen daha da düşebilir. BTC şimdi eskisinden daha savunmasız görünüyor. Makaleye göre, Bitcoin’in son zamanlardaki sıçraması, saatlik bir BTC grafiğinde “tabanlık tepe” formasyonunun oluşmasına yol açtı. İçinde bir baş ve omuz formasyonu aktif hale geldi, bu da yükselişten düşüş eğilimine geri dönüşü ifade ediyor.

Formasyon, BTC oluşumun boyun çizgisinin altına düştükten sonra etkinleştirildi. Şimdi, daha fazla düşüş riskinden kaçınmak için Bitcoin fiyatının 30.800 dolar seviyesinin üzerine çıkması gerekiyor.

Peter Schiff, BTC’nin benzer nedenlerle düşmesini bekliyor

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, önde gelen Bitcoin eleştirmeni ve fon yöneticisi Peter Schiff, bu ayın başlarında Bitcoin grafiğinin çift tepe ve baş ve omuz formasyonlarının bir kombinasyonunu gösterdiğini tweet’ledi. Her ikisi de düşüş eğiliminde, bu yüzden bu oluşumlar gerçekleşirse Bitcoin’in düşmesi için uzun bir yol olduğunu söyleyerek bunu “uğursuz bir kombinasyon” olarak nitelendiriyor.

Bugün Schiff, Bitcoin’in uzun süredir 30.000 dolar civarında tutmasına ve daha fazla düşüşe direnmesine şaşırdığını tweet’ledi.

Ancak bunun, amacı mümkün olduğunca çok sayıda yatırımcıyı cezbetmek ve ardından başka bir fiyat çöküşü sağlamak olan bir “boğa tuzağı” olduğuna inanıyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.