Binance CEO’sunun Kripto Paralar İçin Gelecek Vizyonu!

Binance CEO’su CZ, geçtiğimiz günlerde Asya Liderlik Konferansında konuştu. Tecrübeli yönetici, kripto paraların gelecekteki kullanım durumları hakkında öngörülerini paylaşıyor.

“Gelecekte kripto para veya stablecoin ile ödeme yapılacak”

Changpeng “CZ” Zhao, günümüz dünyasında internetten söz edilmediğini, sadece “çevrimiçi video izlemek” gibi onunla bağlantılı eylemlerin konuşulduğunu ifade etti. Zhao, geleceğin Blockchain için benzer olacağını ve insanların teknik jargonu kaybedeceğini düşünüyor.

Dahası, gelecekte insanların küresel olarak işçilerle bağlantı kuracağını ve onlara kripto para veya stablecoin şeklinde ödeme yapacağını hayal ediyor. Benzer şekilde, insanlar özel anahtarlardan bahsetmeden telefonlarında dijital cüzdanlara sahip olacaklar.

https://twitter.com/binance/status/1662307851799330820

CZ, eğer bugün bir kişi kripto para, dijital kimlik veya “işlemsel olan herhangi bir şey” kullanıyorsa, gelecekte bunların “%99,99’u” Blockchain teknolojisi ile değiştirileceği için sonunda teknolojinin benimseneceğini söylüyor.

Bununla birlikte, 20 veya 30 yıl içinde Blockchain potansiyel olarak işlemsel olan her şeyin yerini alacak olsa da, kitap okumak gibi bazı Web2 deneyimlerinin olduğu gibi kalacağını açıklıyor.

Binance yeni piyasalara açılıyor

Lider borsa, kısa süre önce Gulf Binance ile ortak girişimde Tayland’da faaliyet gösterme onayını aldı. Duyuruya göre, işbirlikçi çabaya Tayland Maliye Bakanlığı dijital varlık operatörü olarak lisans verdi. Platform, ülkenin Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından düzenlenecek. Bununla birlikte, 2023’ün dördüncü çeyreğinde Tayland’da faaliyete geçmesi planlanıyor.

Binance davaları

En büyük merkezi borsa, FTX’in Kasım ayındaki iflası ardından ABD düzenleyicilerin merceği altında. Mart ayında, ABD’li düzenleyiciler SEC ve CFTC, piyasa manipülasyonu gerekçesiyle Binance ve CZ’ye dava açtı.

Haftanın öne çıkan gelişmelerinde, Reuters iddiaları ve Tinder davası yer alıyor. Reuters yeni bir raporda, Binance’in kullanıcı fonlarını usulsüz bir şekilde tuttuğunu iddia etti. Buna göre Binance, şirket geliriyle kullanıcı fonlarını bir arada tutuyordu. Kriptokoin.com olarak ayrıntılara bu yazıda yer verdik.

Binance, dünyanın en büyük ve en popüler kripto para borsalarından biridir. 2017 yılında Changpeng Zhao (CZ) tarafından kurulan bu platform, kullanıcılarına geniş bir kripto para portföyüne erişim imkanı sunmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir