Atağa uğrayan atık kağıt personellerinden açıklama: Provokatörler cezasını çekmeli

İstanbul Yenisahra’da 15 yaşında bir gencin Afganlar tarafından vefatına sebep olduğu argümanları ile üç gündür yaşanan kağıt depolarına yönelik akınlara ait çalışanların akına uğradıkları kağıt deposunda açıklama yapıldı.

Açıklamayı Geri Dönüşüm Çalışanları Derneği lideri Ali Mendillioğlu okudu.

Mendillioğlu yaptığı açıklamada toplumsal medya üzerinden kağıt emekçilerinin maksat gösterildiğine dikkat çekerken “Provokatörler cezasını çekmeli” dedi. Geri Dönüşüm Emekçileri olarak yaşananlara, maddi ve manevi kayıplarına karşın olayın üzerine sünger çektiklerini söz eden Mendillioğlu, açıklamaya şöyle devam etti:

  • Provokasyona gelerek saldıran mahalleli gençler varsa hiçbirinden şikayetçi olmayacağız. Fakat bu provokasyonu örgütleyen arka niyetli beşerler konusunda tıpkı alçakgönüllülüğü göstermeyeceğiz, cezalarını çekmeliler.

‘BU SORUNU BİZ YARATMADIK’

Ali Mendillioğlu, hususla ilgili olarak şu açıklamalarda bulundu:

  • Türkiye’deki göçmen sorunu ile ilgili kısaca şunu belirtmek istiyoruz. Bu sorunu biz yaratmadık. Hiçbir sorunun tahlili birilerini düşmanlaştırmak ve amaç göstermek olamaz olmamalıdır. Dün olduğu üzere bundan sonra da Yenisahra ve tüm mahallelerde bir ortada kardeşçe yaşamaya devam edeceğiz. Bu bütünleşme ve dayanışma ile birlikte daha güçlü bir halde fakirlerle değil yoksullukla gayretimizi büyüteceğimizi herkesin bilmesini istiyoruz.

Saldırıya uğrayan dükkanın sahibi Sait Akıncı, olayların kendilerini gaye gösteren paylaşımlardan sonra başladığına dikkat çekerek “Burası vergi lehalı kayıtsız bir yer değil. Geçtiğimiz günlerde genç bir arkadaşımızın başına gelen kaza bize maal etmeye çalışıldı, atağa uğradık. Lakin bizim bahisle hiçbir ilgimiz yok” dedi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.