Arda Turan’ın tekrar yargılandığı taciz davasında karar verildi

Arda Turan’ın, müzikçi Berkay Şahin’in eşine tacizde bulunduğu savı ile açılan tekrar yargılama davasında mahkeme beraat kararı verdi.

Futbolcu Arda Turan’ın, müzikçi Berkay Şahin’in eşi Hasret Ada Şahin’e tacizde bulunduğu argümanıyla yargılandığı davada beraatine yönelik kararın istinaf mahkemesince bozulmasının akabinde yine yargılandığı davada ikinci kere beraat kararı verildi.

Özlem Şahin’e karşı cinsel tacizde bulunduğu savıyla verilen beraat kararı istinafta bozulan futbolcu Arda Turan’ın tekrar yargılandığı davada futbolcu Burak Yılmaz da geçtiğimiz günlerde tabir vermişti.

BURAK YILMAZ TABİR VERDİ

Sanık Arda Turan’ın şahit olarak gösterdiği futbolcu Burak Yılmaz orta celsede şu ifadeyi vermişti: “Olay tarihinde bir yerde eğleniyorduk. Hatırladığım kadarıyla bir arbede olayı oldu. Berkay’a yardımcı oldum. Dışarı çıkardım. Yer çok kalabalıktı. Ortalarındaki tartışma anını görmedim. Ayrıyeten Arda’nın, Hasret Hanım’la diyaloğuna şahit olmadım. Arda ile Berkay ortasında 2-3 saniyelik bir konuşma geçti. Lakin uzak olduğum için ne konuştuklarını duyamadım. Sonra bir anda arbede oldu. Berkay’ın burnu kanadı. Dışarı çıkardım. Müdafaaları geldi. Birisi silahımı getirin diye bir şey söyledi. Fakat kim söyledi hatırlayamıyorum. Sonra da ben Arda’yı alıp oradan çıkardım. Arda benden yaklaşık 15 dakika sonra yere gelmişti. Geldikten sonra daima yanımdaydı. Yer çok kalabalıktı ve karanlıktı”

OLAY GECESİ NELER YAŞANDI?

Sarıyer Emirgan’daki bir cümbüş yerinde 10 Ekim 2018’de Arda Turan’ın Hasret Şahin’i omzundan dürterek “Güzel bayansın. Evli olmasaydın seni kaçırmazdım” diyerek cinsel tacizde bulunduğu, daha sonra Arda Turan ile Berkay Şahin ortasında hengame yaşanmasına ait davada, 11 Eylül 2019 tarihinde karara çıkmıştı. İstanbul 41. Asliye Ceza Mahkemesi, Arda Turan hakkında Hasret Şahin’e yönelik “Cinsel taciz” hatasından beraat kararı vermişti.

Mahkeme, Arda Turan’a “Korku kaygı yahut panik yaratacak biçimde silahla ateş etmek”, “Ruhsatsız silah bulundurmak” ve “Kasten yaralama” hatalarından ise toplam 2 yıl 8 ay 15 gün mahpus cezası vermişti. Lakin bu hatalardan kararın açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmişti. Berkay Şahin’in Arda Turan’a karşı hakaret hatasından reaksiyon olarak işlenmesi sebebiyle ceza verilmesine yer olmadığına karar verilmişti.

Karar sonrasında Berkay ve eşi Hasret Şahin avukatları aracılığıyla “Cinsel taciz” istikametinden verilen beraat kararına itirazda bulunmuştu. İtirazı kıymetlendiren İstanbul 25. Bölge Adliye Mahkemesi de mahallî mahkemenin kararının bozulmasına hükmetmişti.