Annesi ameliyat öncesi itiraf etti: Gerçek babası ünlü iş insanı çıktı

Bursa’da bir kişi annesinin ameliyat öncesi itirafıyla 56 yaşında gerçek babasını buldu.

Bundan sonra başka mirasçı şahıslar üzere ben de kendimin ve kızlarımın hakkını sonuna kadar almak istiyorum” dedi.

Tülay Korkmazer, 2010 yılında ameliyata girmeden evvel oğlu Hakan Yılmaz’a biyolojik babasının, ANY Dokumacılık ve Reisoğlu Dokuma’nın sahibi Ahmet Necati Yılmaz olduğunu söyledi.

Yılmaz’ın 2007’de öldüğünü öğrenen Hakan Yılmaz, babalık davası açtı.

ÜVEY KARDEŞİ TEHDİT ETTİ

Ancak üvey kardeşi tarafından tehdit edilince Yılmaz, davayı geri çekti. Hakan Yılmaz, 2020 yılında üvey kardeşinin hayatını kaybettiğini öğrenince tekrar babalık davası açtı.

Mahkeme, nisan ayında Hakan Yılmaz’ın kimliğinde ismi yazan babası Orhan Yılmaz’ın mezarını açtırdı. DNA sonucunda Orhan Yılmaz’ın biyolojik babası olmadığı kanıtlanan Hakan Yılmaz, soydan düştü.

Mahkeme, DNA testi için iş insanı Ahmet Necati Yılmaz’ın mezarının açılmasını kararlaştırdı.

MEZARDAN ÖRNEKLER ALINDI

Mahkeme kararıyla 14 yıl evvel ölen tekstilci Ahmet Necati Yılmaz’ın 17 Aralık’ta mezarı açıldı. Mezarın açılışına Ahmet Necati Yılmaz’ın ailesinin vekalet verdiği avukatlar katıldı. Hakan Yılmaz da mezarın açılışını takip etti. İsimli Tıp Kurumu’nda vazifeli 3 hekim, hakim ve polis nezaretinde açılan mezardan DNA testi için örnekler aldı.

BABASI OLDUĞU SAPTANDI

Alınan örneklerin İstanbul İsimli Tıp Kurumu’nda incelemesi tamamlandı. Hazırlanan raporda, Ahmet Necati Yılmaz’ın Hakan Yılmaz’ın biyolojik babası olduğu belirtildi. Raporda, “Ahmet Necati Yılmaz’ın yüzde 99,99 ihtimalle Hakan Yılmaz’ın biyolojik babası olabileceği tespit edildi” tabiri yer aldı.

Ünlü tekstilci Ahmet Necati Yılmaz

MAHKEME KARAR VERDİ

Karar davası, dün Bursa 5’inci Aile Mahkemesi’nde görüldü. Mahkeme heyeti, İstanbul İsimli Tıp Kurumu’nca yapılan DNA testi sonuçlarını dikkate alarak, Hakan Yılmaz’ın, ünlü tekstilci Ahmet Necati Yılmaz’ın oğlu olduğuna hükmetti. Hakan Yılmaz, yapılacak olan resmi süreçlerin akabinde Ahmet Necati Yılmaz’ın kütüğüne geçecek.

“KENDİMİN VE KIZLARIMIN HAKKINI SONUNA KADAR ALACAĞIM”

Kararın akabinde duyduğu sevinci lisana getiren Hakan Yılmaz, “2010 yılından beri devam eden bir sürecin bugün son noktasına geldik. Benim ve ailem için çok olumlu bir karar çıktı. 56 yaşından sonra babamın Necati Yılmaz olduğu ortaya çıktı. 56 yaşında gerçek babamın kim olduğu tescillendi. Bundan sonra öbür mirasçı şahıslar üzere ben de kendimin ve kızlarımın hakkını sonuna kadar almak istiyorum” dedi.

MİRASA ÖNLEM KARARI

Hakan Yılmaz’ın aile fertleri ortasına dahil edilmesi konusunda davalı tarafla birtakım sorunlar yaşadıkları belirtildi. Ayrıyeten, Yılmaz’ın babası Ahmet Necati Yılmaz’ın mirasına önlem kararı alındı.