AKP’li Veysel Eroğlu: Kırsaldaki çocuklar okumak için değil, laf olsun diye geliyor

AKP Afyonkarahisar Milletvekili, Orman ve Su İşleri eski Bakanı Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar’ın eğitimdeki düşük sıralamasına ait değerlendirmelerde bulundu. Eroğlu, “Eğitime gelince kırsal da bizim çok çocuk var, bunlar okumak için değil de laf olsun diye geliyorlar, onlar puanı düşürüyor, bu bir gerçek” dedi.

AKP Afyonkarahisar Vilayet Başkanlığı’nın olağan basın toplantısı parti vilayet binasında gerçekleştirildi. Toplantıya Vilayet Lideri Hüseyin Ceylan Uluçay ile birlikte, AKP Afyonkarahisar Milletvekilleri Veysel Eroğlu ve İbrahim Yurdunuseven de katıldı.

Burada açıklamalarda bulunan AKP Afyonkarahisar Milletvekili, Orman ve Su İşleri eski Bakanı Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar’ın eğitimde düşük sıralarda yer almasına ait farklı değerlendirmede bulundu.

“KIRSALDAKİ ÇOCUKLAR PUANLARI DÜŞÜRÜYOR”

Afyonkarahisar’ın düşük sıralarda yer almasının kırsalda okuyan çocukların laf olsun diye okula gitmesi olarak pahalandıran Eroğlu, şunları söyledi:

* “Eğitime gelince kırsalda bizim çok çocuk var, bunlar okumak için değil de laf olsun diye geliyorlar, onlar puanı düşürüyor, bu bir gerçek. Ancak bu bir mazeret değil. Biz bu seneyi ve önümüzdeki seneyi eğitimde seferberlik yılı ilan ettik. Bu bahiste daima birlikte, herkesin çalışması lazım. Eğitimci arkadaşlar, yöneticiler, müdürler, öğretmenler, veliler, öğrenciler ve bizler daima bir arada çaba edersek başarırız. Başaracağımıza ben inanıyorum.

* Hakikaten bu delikanlının (LGS Birincisi Onur Yılmaz) 1’nci olması ümit verdi bize, bizi gururlandırdı. İnşallah daima bir arada biz de takip edelim eksikler varsa bize söyleyin biz tenkitlere açığız. En çok uğraştığımız husus bu. Hatta diğer projeler de var onu bir dahaki sefer çalışma yapıyoruz size müjde vereceğiz.”