20 yaşındaki İsrailli siyasetçi mülk satın aldığı için eleştirildi

Youths on Fire hareketinin önderi İsrailli Hadar Muchtar, ülkedeki konut krizine dikkat çekmesine karşın mülk sahibi olduğu öğrenilince yansıları üzerine çekti.

Hadar Muchtar, 1 Kasım seçimlerinde Knesset’e (İsrail meclisi) aday olan 20 yaşındaki bir İsrailli.

Ynetnews’e nazaran, genç siyasetçi, konut bakanı olmak ve ülkede giderek berbatlaşan konut krizini düzeltmek istiyor. Kampanyası da yüksek ömür maliyetini ve genç jenerasyonun kira verme uğraşını vurguluyor.

TikTok’ta da 80.000’den fazla takipçisi olan Muchtar, kendi uğraşına sık sık atıfta bulunarak jenerasyonunun konut piyasasındaki tatsız durumunu ortaya koyan bir isim.

“BABAM SATIN ALDI”

Ancak, mülk sahibi olduğunu ortaya çıkaran bir TV raporunun akabinde, babasının kendisine kıyı kenti Hayfa’da yaklaşık 4.3 milyon TL (825 bin NIS) karşılığında bir daire satın aldığını kabul etmek durumunda kaldı.

Konu hakkında açıklama yapan Mokhtar, “Babam bu daireyi emekli maaşıyla satın aldı. O, çocuklarına baktığı için yoksul olacak.”

“Daire almamın tek yolu miras. Babamın emekli maaşını mahvetmek istemiyorum. Bu yüzden savaşıyorum. Kendi dairemi istiyorum, babamın emekli maaşını değil” dedi.

Şimdiye kadar yapılan anketler, Youths on Fire hareketinin seçim barajının çok altında kalacağını öngörüyor.